Pandemia COVID-19 to wymagający czas. Zdajemy sobie sprawę, że walka z jej skutkami w naszym regionie będzie trwała przez kilka miesięcy. Od momentu wybuchu pandemii Corleonis Sp. z o.o. S.K.A. podjęła szereg działań  by pomóc w walce z chorobą.
W czasie trwania zamknięcia oprócz rzeczy oczywistych jak zakup środków ochrony osobistej dla pracowników firmy, Corleonis przekazał maseczki jednorazowe dla pracowników szpitala jednoimiennego w Gdańsku. Dodatkowo, ze środków firmy sfinansowano zakup respiratora, który został przekazany w ramach akcji prowadzonej przez Port Gdynia.

Dlatego, gdy nasz wieloletni biznesowy partner, jeden z największych trójmiejskich deweloperów, Invest Komfort, utworzył inicjatywę „Dziś dla jutra” włączyliśmy się w jej działania. Wierzymy, że jedynie poprzez zaangażowanie wielu trójmiejskich podmiotów w pomoc tym, którzy najbardziej ucierpieli podczas pandemii i do tej pory odczuwają jej skutki sprawi, że działania przyniosą oczekiwany efekt.

W ramach działania zakupiliśmy pompę infuzyjną dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku oraz wsparliśmy zakup tabletów dla dzieci z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni.

Wiemy, że tylko dzięki wspólnemu działaniu nas wszystkich, firm i społeczności, możemy skutecznie nieść pomoc tym, którzy odczuwają skutki pandemii.